Jeden rachunek dla wszystkich wpłat do ZUS od 2018 r

Jeden rachunek dla wszystkich wpłat do ZUS od 2018 r. Indywidualne konto w ZUS od kiedy? Jeden rachunek składkowy w ZUS od kiedy? Składki do ZUS na jeden rachunek bankowy? Jeden rachunek w ZUS od 2018 ? Zobacz od kiedy będzie można robić przelew na jeden rachunek bankowy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie jeden przelew do ZUS zamiast czterech!

Składki do ZUS na jeden rachunek bankowy

Od kiedy będzie można robić jeden przelew do ZUS zamiast czterech?

Od stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie mógł wykonać jeden przelew zamiast dotychczasowych kilku. Wszystkie dotychczasowe składki, przedsiębiorca będzie mógł przelać na jeden unikalny rachunek bankowy. Wielu przedsiębiorstwom tego typu rozwiązanie bardzo ułatwi sprawy związane z rozliczeniami ZUS.

Jakie składki opłacają osoby prowadzące działalność gospodarczą do ZUS?

W chwili obecnej osoby prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są do opłacania kilku rodzajów składek:

  • składki na ubezpieczenie społeczne (składka emerytalna, rentowa, chorobowa i wypadkowa),
  • składka na ubezpieczenie zdrowotne,
  • składka na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz
  • składka na Fundusz Emerytur Pomostowych.

W chwili obecnej, każda składka jest wpłacana na oddzielne rachunki bankowe do ZUS. Każda osoba prowadząca firmę dokonuje co miesiąc aż trzech przelewów, a w przypadku niektórych firm czterech na oddzielne konta bankowe do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Co da przedsiębiorcą ta zmiana w rozliczeniach ZUS?

Likwidacja wysyłania kilku przelewów na rzecz jednego usprawni funkcjonowanie rozliczeń wielu przedsiębiorców, dzięki temu nie trzeba będzie się trudzić kilkoma przelewami. ZUS przekaże każdemu indywidualny numer rachunku bankowego do końca tego roku.

5/5 - (2 votes)