Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS

Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS. Kto próbuje się podać za pracowników ZUS? Po co ktoś się podszywa za pracownika ZUS? Uwaga na podejrzane telefony od „pracowników” ZUS! Nie daj się oszukać! Kolejne oszustwo z wykorzystaniem wizerunku ZUS.

Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

ZUS informuje, że ostatnio dotarły do niego sygnały o kolejnym sposobie oszustwa w którym oszuści podają się za „pracowników ZUS”. W przypadku tego oszustwa chodzi o o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE. Całe oszustwo polega w uproszczeniu na tym, że tzw. „pracownicy ZUS” oferują usługę doradztwa w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE, która jest płatna.

Czy ZUS chodzi ze swoimi usługami do domów ludzi?

ZUS nie oferuje żadnych płatnych porad związanych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Pamiętaj, że każda osoba może skorzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bezpośrednio na salach obsługi, bądź za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: (22) 560 16 00. Pracownik Zakładu Ubezpieczeń społecznych może Cię odwiedzić w celu sprawdzenia prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego i przy tym musi okazać specjalny identyfikator.

Co zrobić jak ktoś będzie się powoływał na pracownika ZUS?

Jeśli masz wątpliwości co do tego czy osoba, która przedstawia się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skontaktuj się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. Jeśli stwierdzisz, że na pewno jest to oszust to koniecznie powiadom o tym fakcie policję aby mogła się zająć tym incydentem.

Pamiętajcie o tym, że dane osobowe podawane podczas rozmowy telefonicznej lub spotkania z „pracownikiem ZUS” mogą zostać użyte na waszą niekorzyść!

 

5/5 - (3 votes)